Kam na výlet
Třebenice sídlí v okrese Litoměřice, 7 km od Lovosic. Je zde veškerá občanská vybavenost. Ve městě se nacházejí dvě restaurace s nabídkou české kuchyně. Další restaurace jsou v nedalekých městech Lovosice, Litoměřice, Třebívlice, Kocourov, Libochovice. Vyhlášená kavárna a cukrárna Čokolaterie je vzdálena 200 metrů od ubytování. 50 metrů od domu je dobře vybavený obchod (6:00 – 20:00, 7 dní v týdnu), na náměstí je lékárna, drogerie, domácí potřeby, Městská policie, Informační centrum s velkým množstvím turistických map a doporučení na výlety v okolí. Třebenice mají pravidelné autobusové spojení a zastávka je cca 30 metrů od domu. Vzdálenost do Prahy 70 km, do Drážďan 81km. Dálnice D8 vzdálena 5 minut (Lovosice) Okolí je místem mnoha historických a přírodních památek a ani za 14 dní byste nestačili vše navštívit. V blízkosti se nachází zámky Libochovice a Ploskovice, hrad Střekov a Vodní hrad Budyně nad Ohří, zříceniny hradů Hazmburk, Kalich a Košťálov. V bývalém evangelickém kostele v Třebenicích je Muzeum českého granátu s mnoha historickými i soudobými šperky. Nad městem se tyčí vrch Košťál se zříceninou Košťálovem.
po stopách praotce Čecha
Projekt Po stopách praotce Čecha je součástí nové Strategie rozvoje cestovního ruchu Ústeckého kraje na roky 2010-2015. Tato strategie využívá národních legend a pověstí o založení české státnosti v oblasti cestovního ruchu v Ústeckém kraji. Jeho realizace byla podpořena v rámci Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad. Hlavním cílem tohoto projektu je využít pamětihodnosti a místa celostátního významu vztahující se k počátkům české státnosti jako základ rozvoje cestovního ruchu v celém regionu.
zámek Libochovice
Zámek Libochovice je vyhledávaným turistickým cílem pro svoji romantickou polohu na břehu řeky Ohře v pozadí se zříceninou hradu Házmburk a vulkanickými kopci Českého středohoří. Libochovice jsou dobře dostupné všemi dopravními prostředky.
zámek Ploskovice
Zámek Ploskovice nechala vystavět jako letní rezidenci velkovévodkyně Anna Marie Františka Toskánská v první čtvrtině 18. století. Podle tehdejší zdobné módy v italsko - čínském slohu ho vybavila vším přepychem jako malé Versailles. V polovině 19. století se zámek stal soukromou rezidencí císaře Ferdinanda V. Habsburského. Na jeho výzdobě se velkou měrou podílel jeden z nejlepších českých malířů a dekoratérů 19. století Josef Navrátil.
hrad Střekov
Hrad Střekov, jedna z nejvýraznějších dominant města Ústí nad Labem a labského údolí se rozkládá na temeni mohutné znělcové skály, vysoko nad tokem řeky Labe. Jeho výrazná poloha a romantický vzhled inspirovaly řadu světových, českých i regionálních umělců.
hrad Budyně nad Ohří
Původně dřevěný hrad byl majetkem českých panovníků. Počátkem 13. století jej přestavěl král Přemysl Otakar I. z kamene v gotickém slohu. Jan Lucemburský prodal budyňský Vodní hrad Zajícům z Hazmburka. Za jejich vlády na Budyni doznal hrad i celé panství největšího rozvoje.